Naprawa lodówek i zamrażarek

infoOsobliwości naprawy

Wymiana części zapasowych monobloków następuje szybko. Ale jeśli potrzebuje się manipulować gazem w rurkach, to tutaj pojawiają się pewni osobliwości naprawy:

  • Potrzebnie ciepłe i wentylowane pomieszczenie;
  • Uzupełnienie układu rurek gazem trwa 3-4 godziny (pełne osuszenie i monitorowanie wychodu na temperaturę);
  • Jak rurki w środku były do naprawy po części zatkany, może po naprawie zaistnieć potrzeba sprawdzenia i skorygowania drożności systemu w ciągu miesiąca;

Pozwólmy sobie na zrozumienie, że nie jest to dla naszego komfortu, ale dla napraw jakościowych.

infoZalecenia po użyciu lodówek i zamrażarek

  • Lodówka pobiera ciepło wewnątrz szafki i przenosi jego na zewnątrz. Aby zdarzało się normalnie oddawanie ciepła od lodówki, szczelina między ścianą a tylną ścianą lodówki, w której znajduje się ciepła kratka skraplacza, powinna wynosić około 5 sm. Okresowo, szmatą lub odkurzaczem, zaleca się usunięcie kurzu z tylnej kratki dla lepszej wymiany ciepła.
  • Zaleca się, aby nie dopuścić do zatykania otworu odwadniającego rozmrożonej wody w oddziałach chłodniczych. W przeciwnym razie woda biegnie wzdłuż dna komory chłodniczej i wyleje się przed uszczelką drzwi. Woda dostaje się do pęknięć, gdzie stalowa rura ogrzewa obwód zamrażarki, aby zapobiec kondensacji. Rura stalowa rdzewieje przez kilka lat, utworzy się dziurę w systemie i opuszcza gaz.

infoSpodziewane cenyComments are closed.